Himalája
India északi részét a Világ legmagasabb hegysége, a Himalája foglalja el. Kialakulását 80 millió évvel ezelőttre teszik, amikor a Hindusztáni félsziget az ősi déli kontinenstől elszakadva hosszú útjára indult a Föld óceánjában, majd hatalmas ütközéssel nekicsapódott az északi kontinenshez. Ebből az ütközésből keletkeztek a Himalája hegyóriásai és a Világ legmagasabb hegycsúcsa a Mount Everest (8848m).
Indiában a legmagasabb hegycsúcs a Nyugat Bengálban fekvő Khangchendzonga, 8598 m.
A Himalája hófödte hegycsúcsai és szubtrópusi erdejei számos élményt tartogatnak az idelátogatók számára:
Dharamsalában települt le az otthonából elűzött tibeti kormány, itt él Őszentsége a 14. Dalai Láma és Őszentsége a 17. Karmapa is. Számos kolostor bújik meg magányosan a hegyek között, ahol a megvilágosodott vagy megvilágosodást kereső papok , guruk és lámák mormolják napi imájukat és merülnek el akár hetekig is tartó meditációjukban.
Ha utunk során megvilágosodni ugyan nem is fogunk, a környékből áradó pozitív energiáknak és nyugalomnak köszönhetően átélhetjük a tökéletes békességet és lelassí thatjuk magunkat hétköznapi, rohanó világunkhoz képest.
Ha szeretnénk elsajátítani a spirituális tudományok egyikét, Dharamsala a tökéletes hely hozzá: Több évtizedes tapasztalattal rendelkező guruktól különböző meditációs technikákat tanulhatunk, jóga tanfolyamokon vehetünk részt, megtanulhatjuk az energiákkal való gyógyítás tudományát vagy elleshetjük a tibeti konyha csínyját-bínját.
Az aktív pihenés szerelmesei is megtalálhatják a kedvükre való elfoglaltságot. Egy- vagy többnapos gyalog- vagy kerékpáros kirándulásokra indulhatunk a hegyek közé, kipróbálhatjuk a vadví zi raftingot, de akár síelhetünk is a Himalája lejtőin.
Darjeeling teaültetvényekkel borított hegyoldalait csodálva elfogyaszthatjuk életünk legzamatosabb teáját, majd ellátogathatunk a nagy magyar orientalista tudós, Körösi Csoma Sándor sírjához.
A télen leesett hó olvadása után június körül megnyitják a magashegyi utakat, igy eljuthatunk Manila óriás lucfenyős erdeibe, majd északra folytatva hajmeresztő szakadékok mellett tekergő szerpentineken keresztül Leh buddhista városába.